SVEIKINU VISUS TĖVELIUS, APLANKIUSIUS MŪSŲ KLASĖS SVETAINĘ.

 

 

Mieli tėveliai,

džiaugiuos, kad turime galimybę bendrauti, džiaugtis sėkmėmis, laimėjimais, pasiekta pažanga, kad kartu galime padėti įveikti sunkumus ir išspręsti iškylančias problemas. Mano ir Jūsų pastangos padeda atsakyti į daug nežinomų klausimų, padeda suprasti tikrąsias vertybes, padrąsina ir suteikia jėgų, žadina pasitikėjimą savimi.

 


 

 

 

Jūsų vaikai nėra jūsų.

Jie savęs išsiilgusio Gyvenimo sūnūs ir dukros.

Jie atėjo per jus,bet ne iš jūsų.

Ir nors jie su jumis, jie jums nepriklauso.

Jūs galite atiduoti jiems savo meilę,

bet ne mintis.

Nes jie turi savąsias.

Jūs galite priglausti jų kūnus, bet ne

jų sielas,

Nes jų sielos gyvena rytojaus namuose,

kurių jūs net svajonėse negalite aplankyti.

Jei galit, siekite būt į juos panašūs,

bet nesistenkit juos padaryti panašius į save.

Nes gyvenimas neina atgal ir negaišta

vakarykščioj dienoj.

Jūs lankai, iš kurių lyg gyvos strėlės

paleisti jūsų vaikai.

 

(K. Džibranas)

 

 

Laiškas tėveliams

 

Kokios amžiaus vaikams būdingos didžiausios krizės? Skaityti čia:

Patarimai tėvams: kaip išsirinkti tinkamą kompiuterį.

Skaitykite čia>>

Šiuolaikinių vaikų bėda Nr.1 Skaitykite čia >>

Kaip motyvuoti vaikus? Skaitykite čia >>

Ar tėvai turi padėti vaikams ruošti pamokas? Skaitykite čia>>

SKAITYMO NAUDA VAIKAMS. Žiūrėti čia:

 Kviečiu pažiūrėti video, kaip sudominti vaiką knyga.

Naudinga paskaityti apie vaikų skatinimą. Skaityti čia:

Ar viską žinome apie vaikų bausmes? Paskaitykite čia:

Kaip tinkamai pagirti vaiką? Skaityti čia:

Siūlau paskaityti tėveliams apie vaikų skatinimą mokytis.Skaityti čia:

   Siūlau paskaityti tėveliams.


 

PASIRUOŠIMAS RUGSĖJO 1-AJAI: TEORIJA IR PRAKTIKA

Prieš kiekvienus mokslo metus galima į valias gardžiuotis patarimais, kaip geriausia pasiruošti rugsėjo pirmajai. Nuo praktinio kainų vadovo po kanceliarijos parduotuves iki subtilių psichologų patarimų, kaip geriausia nuteikti vaiką mokslams. Ir vis dėlto mamos „su stažu“ pastebi, kad tarp šių patarimų esama tarsi aksiomų: jos kartojamos vėl ir vėl, bet... praktikoje visiškai neveikia. Taigi kaip rasti veiksmingą praktinį sprendimą, kai teorija nepadeda?

Teorija: Likus kelioms savaitėms iki rugsėjo 1-mosios vaiką grąžinti prie mokslo metais įprasto dienos režimo.

 Praktika: Vadovaujantis šiuo patarimu net ir šilčiausią rugpjūčio vakarą vaiką tektų jau 21 val. siųsti į lovą, o ryte žadinti ne vėliau kaip 7-tą. Ne paslaptis, vasarą toks režimas atrodo tiesiog nerealus. Tad ar verta skubėti dirbtinai spraustis į tokius rėmus? Taip, jei jūsų atžala – vyturiukas iš prigimties. Arba labai didelis jautruolis, kuriam menkiausia gyvenimo permaina sukelia milžinišką stresą. Tuo tarpu vaikams, kurie per vasarą priprato gultis gerokai vėliau, o ryte keltis kone vidurdienį, iki pat rugpjūčio pabaigos kuo puikiausiai tiks ir senasis režimas. O prasidėjus mokslo metams, kai į pamokas teks keltis anksčiau, patys sugrįš prie kito dienos ritmo, vakare snaudulys apims greičiau, o keltis anksti ryte bus lengviau.

 Teorija: Iki rugsėjo pirmosios būtina supirkti visus daiktus, kurių prireiks mokyklai.

 Praktika:Net neįtikėtina, kaip kartais paraidžiui tėvai supranta šį patarimą ir rugpjūčio gale stresuodami laksto po parduotuves ieškodami ne tik kuprinės ir flomasterių, bet ir demisezoninių batų, šiltos žieminės striukės (juk jau lapkritį gali ateiti žiemiški orai!). Tarsi visos parduotuvės sulig rugsėjo pirmąja ruoštųsi užsidaryti. Tuo tarpu praktika rodo, kad vaikui pirmaisiais rudens mėnesiais teprireikia vos trečdalio ar pusės daiktų iš mokytojo pateikto sąrašo. Todėl nesigraužkite ir nepanikuokite, jei vis dar nerandate šilto golfo aukštu kaklu, kuris tiktų prie mokyklinės uniformos – kol kas orai dar šilti ir jo nereikia, o trokštamą daiktą galbūt rasite po savaitės-kitos.

Matote, kad poatostoginė piniginė akivaizdžiai per tuščia visoms prekėms iš mokytojos nurodyto sąrašo? Drąsiai skambinkite pedagogei ir teiraukitės, kurių priemonių moksleiviams prireiks pirmiausia, o kurių – vėliau. Pavyzdžiui, nurodytą sąsiuvinių kiekį iškart galite dalinti perpus (likusius nupirksite po mėnesio ar dviejų), o galbūt braižybos reikmenų ar lanko kūno kultūros pamokoms prireiks tik apie Kalėdas?

 Teorija: Leiskite vaikui pasidžiaugti vasara ir sugalvokite paskutinei savaitei kokių pramogų.

 Praktika: Jei tik oro sąlygos leidžia, pramogos gryname ore – visada sveikintina mintis. Tačiau jų ir patys vaikai nesunkiai randa. O tėvams vertėtų pasukti galvą apie užduotis. Mat pamankštinti smegenėles prieš sugrįžtant į mokyklą tiesiog būtina. Ir jei ruošiant namų darbus nebėra kada prigalvoti mokslo žinių patikrinimu pagrįstų žaidimų, tai dabar – pats metas. Paieškokite bibliotekoje ar internete jūsų vaiko amžių atitinkančių matematinių galvosūkių, pasaulio pažinimo kryžiažodžių arba patys sukurkite kokį smagų testą. Jei norite – galite įsigyti ir pratybų sąsiuvinių, skirtų pernykštei vaiko klasei, bet ne tokių pačių, iš kurių mokėsi jūsiškis. Skirkite kasdien atlikti po keletą užduotėlių, nepamirškite už teisingai atliktas užduotis apdovanoti paskatinamuoju prizu (porcija ledų – idealu), ir žinių pakartojimas jam tikrai bus malonus.

 Teorija: Artėjant rugsėjui su vaiku vertėtų pakalbėti apie jo lūkesčius, ko jis tikisi iš naujų mokslo metų.

Praktika:Ar pamenate savo vaikystę, kai kiekvienas sutiktas pažįstamas suaugęs žmogus iškart po „labas“ klausdavo, ar lauki mokyklos? Galima lažintis – šis klausimas buvo įkyrėjęs iki gyvo kaulo. Ir nesvarbu, kad dabar savo vaiko nebeklausite, ar jis laukia mokyklos, o teirausitės, ko iš šių mokslo metų tikisi. Klausimas jam vis tiek pasirodys įkyrus ir beviltiškas. Tad verčiau artėjant rugsėjui padėkite jam sudėlioti į atminties „stalčiukus“ vasaros įspūdžius: prisiminkite smagiausias akimirkas, drauge sudėliokite nuotraukas į albumą, paklausinėkite, kas jam patiko labiausiai. Ne tik tam, kad geriau pažintumėte savo vaiką, bet ir tam, kad iš anksto padėtumėte jam rišliai suformuluoti pasakojimą apie savo atostogas. Mat lygiai taip pat iš vaikystės visi puikiai pamename, jog antras neviltin varantis klausimas po „Ar lauki mokslo metų?“ būdavo mokytojos pasiūlyta pirmojo rašinėlio tema: „Įspūdingiausia mano atostogų diena“.

 Teorija: Vaikas džiugiai laukia susitikimo su klasės draugais, kurių nematė visą vasarą.

 Praktika: Vaikas džiugiai laukia susitikimo su vienu-kitu geriausiu draugu. Susitikimas su kitais bendramoksliais daugeliui mokinukų kelia nerimą. Ar atsinaujins pernykščiai konfliktai? Ar klasės draugai ir vėl jį erzins? Ar jis pagaliau atsikratys nevykėlio etiketės? Deja, toks nerimas būdingas daugeliui vaikų. Ir jei jo artimiausi žmonės, suaugusieji, nuolat stebėsis, kodėl jis nedžiūgauja dėl artėjančio susitikimo, jam nuo to bus tik sunkiau. Taigi dabar kaip niekada svarbu rasti laiko artimiems, jaukiems, bičiuliškiems paplepesiams. Nespauskite vaiko pasakoti, dėl ko jis nerimauja. Prisiminkite savo mokyklinius metus, papasakokite, kaip sprendėte konfliktus su draugais, kurie jūsų sprendimai nedavė trokštamo rezultato, o kurie pasirodė teisingiausi? Kaip jums pavyko įveikti savo kompleksus ir surasti savo nišą klasės kolektyve? Taip galbūt paskatinsite atsiverti ir atžalą arba... pasufleruosite jam bent keletą galimybių, kokios taktikos griebtis jei šiemet ir vėl kartosis pernykštės bendravimo problemos.

 www.mama.lt

Į ką turėtų atkreipti dėmesį tėveliai, kurių vaikai lankosi internete. Skaityti čia:

TAI NEPARDUODAMA

 

Jauna pora užėjo į pačią gražiausią žaislų parduotuvę. Vyras ir moteris ilgai apžiūrinėjo spalvingus žaislus, pakabintus ant lubų, išrikiuotus lentynose, išdėliotus ant prekystalių. Čia galėjai rasti verkiančių ir besijuokiančių lėlių, elektroninių žaidimų, miniatiūrinių viryklių, galinčių iškepti tortą ar pyragaitį. Tačiau sutuoktiniai niekaip negalėjo išsirinkti. Jiems į pagalbą atskubėjo maloni pardavėja.

- Mes turime mažą dukrelę, - ėmė aiškinti jai moteris.- Visą dieną ji būna namie viena. Mes grįžtame tik vėlai vakare.

- Mūsų dukrelė beveik nesišypso,- tęsė vyras. - Norėtume nupirkti jai kažką tokio, kas padarytų ją laimingą, - vėl kalbėjo moteris,- ypač tada, kai mūsų nėra namie... Ką nors, kas ją džiugintų, kai pasilieka viena.

- Man labai gaila, - mandagiai nusišypsojo pardavėja. - Mes neparduodame tėvų.

Nuspręsti turėti vaiką - tai sudaryti su juo sunkiai žmogaus protui suvokiamą skolos sutartį. Mažieji ateina į pasaulį, atsinešdami kvietimą gyventi: "Tu mane pakvietei. Aš atėjau. Ką man duosi?" Nuo tada ir prasideda auklėjimas.

 

Bruno Ferrero

Žinome, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, kad jo požiūris, bendravimas, informacijos priėmimas yra taip pat skirtingi. Ypač svarbu pažinti vaikus. Svarbu ne tik pedagogams, bet ir tėveliams. Noriu pasiūlyti atlikti testą vaikų temperamentui nustatyti. Čia pat rasite ir patarimų. Skaityti čia:

Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje atsirado naujas skyrius, skirtas tėvams. Čia taip pat galite susipažinti su Tėvų (globėjų, rūpintojų) teisėmis ir pareigomis. Skaityti čia:

 

NAUDINGA PASKAITYTI

Apie pataikavimą ir jo pasekmes vaikams. Skaitykite čia:

Keletas patarimų apie mokyklines kuprines. Skaityti čia:

Kaip vaikams padėti pamažu ruoštis mokslo metų rėžimui? Skaityti čia:

Kaip ištverti vaikų paauglystę. Skaityti čia:

Patarimai kairiarankiams. Skaityti čia:

Kairiarankiai. Skaityti čia:

Kairiarankių mįslė Skaityti čia:

 

 

PATARIA SPECIALISTAI. Kaip parengti vaiką mokyklai? Skaityti čia:

Ruošiamės Rugsėjo pirmai. Skaityti čia:

10 priesakų būsimo pirmoko tėveliams. Skaityti čia :

Perskaitę straipsnį "Tėvai ir mokykla - atsakomybės dalybos", suprasite, kam mokykloje reikalingas tėvų ir mokytojų bendradarbiavimas. Skaityti čia:

Psichologo patarimai nusivylusiems tėvams. Skaityti čia:

10 dalykų, kuriuos norėtų jums pasakyti vaiko mokytojas. Skaityti čia:

Įdomus straipsnis apie vaikų ugdymosi rezultatus. Skaityti čia:

Žalingų įpročių prevencija. Skaityti čia:

Noriu pasiūlyti labai gerą svetainę. Čia rasite naudingų patarimų, įdomių straipsnių vaikų auklėjimo tema. Pabuvosite "Laimingų vaikų šalyje". Būtinai aplankykite šią svetainę.

Daug naudingų straipsnių apie vaikus ir mokyklą. Skaityti čia:

Kaip saugiai išleisti vaiką į mokyklą? Skaityti čia:

Kaip reaguoti į blogą vaikų elgesį? Skaityti čia:

Aktualu tėveliams. Skaityti čia:

Ką pakeistų mobiliųjų telefonų uždraudimas mokykloje? Skaityti čia.

Kaip išmokyti vaikus ruošti namų darbus? Skaitykite čia

 

            Mielos Mamos,

Siūlau perskaityti Almos J.S. Mieliauskienės knygą "Vaikeli, būk geras". Ši knyga dar vadinama pradinuko mamos patarėju. Čia  aprašomos  problemos, į kurias Jūs pažiūrėsite vaiko, savo vaiko  akimis. Knygoje akcentuojama, kad tada, kai niekas nebegali jam padėti, galite tik Jūs, nes mama viską gali!..

Ištrauka iš A.J.S.Mieliauskienės knygos "Vaikeli, būk geras!.."
Ištrauka iš knygos.doc
Microsoft Word Document 26.5 KB

Puslapis, skirtas visai šeimai. Žiūrėti čia

Verta paskaityti tėveliams.Psichologo konsultacija: ar verta vaikams lankyti būrelius? Skaityti čia.

Pataria psichologas.Kaip padėti vaikui, kuris patiria patyčias. Skaityti čia

Vaikų poilsis
KAIP VAIKUS LAIKU PAGULDYTI MIEGUI.doc
Microsoft Word Document 32.0 KB
Meilė vaikui
AR MEILĖ VAIKUI GALI KENKTI.doc
Microsoft Word Document 58.0 KB
Apie bausmes
BAUSTI NEGALIMA PASIGAILĖTI.doc
Microsoft Word Document 47.5 KB
Tinkamas auklėjimas
10 ALTERNATYVŲ BERŽINEI KOŠEI.doc
Microsoft Word Document 36.0 KB
Apie vaikų jausmus
Kaip padėti vaikams atpažinti, suprasti
Microsoft Word Document 53.0 KB
Tėvų pagalba vaikams
Kaip tėvai gali padėti vaikams mokytis.d
Microsoft Word Document 29.5 KB
Apie motyvaciją
Kaip efektyviai motyvuoti vaikus.doc
Microsoft Word Document 38.5 KB
Patarimai tėvams
PSICHOLOGIJA.doc
Microsoft Word Document 31.0 KB
Hiperaktyvus vaikas
Hiperaktyvus vaikas.doc
Microsoft Word Document 42.0 KB

KVIEČIU APLANKYTI ŠIAS SVETAINES